'Wie op de Nieuwe Meer kan zeilen, kan overal ter wereld zeilen', hoor je vaak van de trainers en zeilers op de vereniging. Want dit meer is een van de schoonste, diepste maar ook windgevoeligste meren van Nederland. Aan het Amsterdamse Bos en de Amsterdamse Zuid-As zit Watersport Vereniging Amsterdam al meer dan 100 jaar. Ooit begonnen met het geven van jeugdzeiltrainingen aan kinderen van een naschoolse opvang, en met soms wat ups en downs, is het jeugdzeilen op de WvA al lang weer een heerlijke vrijdagavond activiteit met af en toe een wedstrijd of clinic. De trainers zorgen voor een familiare, gezellige, verstandige, respectvolle en betrouwbare manier van lesgeven en ouders ervaren het wachten met elkaar op hun kroost als prettig en gezellig. Iedere ouder/verzorger levert minimaal 2 keer per jaar een bijdrage aan de vereniging, zoals klussen aan boten, training geven, schoonmaken, bardiensten e.d. draaien. Zo houden we de kosten van een jeugdlidmaatschap laag!